Hooajakokkuvõte ja uue ettevalmistuse algus

Natuke on jälle blogi unarusse jäänud ja eelmise aastakokkuvõte jäi ka venima, aga teen selle ära nüüd.

Üldiselt jään aastaga rahule, siserekord on nüüd 5.30 ja välisrekord 5.25, suur pluss, et suutsin teha jälle vigastustevaba aasta ja päris palju võistelda. Miinusena kindlasti see ,et võimeid ära ei realiseerinud ja EM-il jäi ka käimata.

Ettevalmistus talveks õnnestus 99%-iliselt, olin kiirem ja tugevam ja tehniliselt parem kui kunagi varem seega ei oska väga endale midagi ette heita. Kripeldama jääb see üks katse 5.50e peal Tartu MVl ja katsed 5.40e peal Eesti MVl. Olin võimeline mõlemad kõrgused ületama. Miinus poole peale võib ka selle kanda, et hoojooks oli endiselt 16 sammu kuigi plaan oli minna 18 sammu peale.

 

Suveks valmistudes läks kõik plaanide kohaselt kuni laagrini. Laager oli liiga vara liiga heas kohas, ei tahtnud seda raisku lasta ja tegin seal juba 16 sammult võistlusteivastega trenne. Seega olin heas vormis valel ajal nagu elu hiljem näitas. Algselt olin plaaninud vormis olla juunis ja augustis aga olin aprillis ja juunis. Aga Formias mitte teivasthüpata oleks ka imelik olnud. Mis teha, tuleb meelde jätta ja õppida sellest. Suvised võistlused läksid enamjaolt kehva ilma nahka, kas vihm või jõhker tuul. Korralike võistlusi oli vähe ja Eesti MV läks ka liiga kuuma ilma nahka. Ei oskand arvestada ,et jalad võivad nii jõhkralt krampi minna selle palavaga.

Ühesõnaga ei saanud isegi EMi normi proovida mitteühtegi korda, kahju.

Positiivne oli kindlasti Balti matš, kus suutsin hüpata 5.25 ja võita teist aastat järjest teine koht, Eesti karikavõistused, kus proovisin 5.40et, aga uskumatul kombel oli seal 200lbs teivas liiga pehme. Kõrgus oli olemas, aga jah, siinkohal võivad kõik teha vana hea teivas on pehme nalja. Rahul olen ka sellega, et suutsin minna 18 sammulisele hoojooksule. Seal on mul palju potensiaali, rütm on vaja paika saada ja kehalised võimed paremaks, et suudaksin selle potensiaali ka maksimaalselt ära kasutada.

Õppida on sellest aastast palju, arvan ,et suutsin nüüd juba alanud ettevalmistuses eelmise aasta puudujäägid kõrvaldada ja ettevalmistus peaks tulema jälle parem ja täpsem.

 

Pikemalt rääkides siis ettevalmistus periood on pikem, kui eelmine aasta. Esimene võistlus alles jaanuari keskpaigas ja peamiseks sihiks sise Euroopa meistrivõistlused. Plaanis on teha lühem talvine hooaeg ja näidata uut taset järgmine suvi. Seega sügisel panen rohkem rõhku justnimelt kehalistele võimetele (eriti jooksualane ja erialane üldfüüsiline) ja tehnikale.

 

Täna tegin esimese tsükli esimese trenni 2x200m/30sek, 2x150m/22sek. ja 2x100m/15,0 sek. Pausid olid koguaeg 60 sekundit. Iga nädal tuleb kordusi juurde seega viimane nädal tõotab tulla päris hull. Homme tehnika trenn ja jooksud raske teibaga.

 

Stay tuned!