Kuidas kasvatada ja hoida motivatsiooni

Motivatsioon on väga seksikas teema. Kuigi inimene on valdavalt laisk, tahab ta tihti, et homme oleks päike soojem ja muru rohelisem kui täna. Kas motivatsioon võiks olla isiklike eesmärkide saavutamiseks midagi sarnast kui äris on innovatsioon? Kõik teavad, et see on hea. Seda on raske leida ja veel raskem hoida. Paljude jaoks on tegemist kuu varjatud poolega mille olemasolust ollakse teadlik, kuid mis sellele vaatamata jääb kaugeks ja kättesaamatuks. Need valitud aga, kes on leidnud kestva motivatsiooni on tunnistajaks suurtele muutustele. Motiveeritud inimene suudab teha seda, mida motiveerimata inimene peab võimatuks. Tasub proovida? Panen täna oma kogemuse põhjal kirja, mis aitab kaasa motivatsiooni tekkele ja kuidas seda hoida.

Nagu eelnevalt sai mainitud, siis motivatsioon on nagu komeet öises taevas. Teda on raske tabada. Kuidas selleni jõuda ja millal sa tead, et sa oled motiveeritud? Võti motivatsiooni leidmise juurde peitub hetkes. Otsi motivatsiooni hetkest. Sa leiad ta paljudest positiivsetest momentidest: 

  • Kui sa harrastad mõnda spordiala, siis sa tead et mõne tõeliselt haarava kohtumise vaatamine paneb sind tahtma jalamaid spordivarustusse hüpata ja ise seda ala tegema hakata. Eriti kui võidab sinu lemmik, veel parem kui su kodumaa. Kasuta selliseid momente, et end tugeva motivatsioonilaenguga sütitada. 
  • Kasuta motivatsiooniallikana oma õnnestumisi ja edukogemusi. Kui sul on hästi läinud siis on väga tõenäoline, et sa tunnetad, et siit võiks ju veel edasi minna ja areneda. Taju need hetked ära ja sel ajal pea plaani. Pane oma eesmärgid paika ja sisesta endale, et hakkad järjepidevalt nende täitmise nimel tööle.