Rahvaspordiürituseks valmistumine.

Suvi läheneb ja seega lähevad käima ka suuremad rahvaspordiürituste sarjad (erinevad maratonid, jooksud, kepikõnd jne.) Kuidas nendeks valmistuda ja mida peaks teadma enne sellisel üritusel osalemist?

Urban Fitnessi missioon on tõsta harrastusportlase teadlikust, kuidas sportida tervist säästvalt samal ajal saavutades võimete kohast tulemust.
Esimese asjana tuleks uurida, millistel üritustel on tahtmine osaleda ning millal need toimuvad. Lähtuvalt sellest saab koostada plaani, et alustada üritusteks valmistumist. Siin kohal mainin kohe ära, et ilma mingisuguse ettevalmistuseta spordiüritustel (eriti ajaliselt pikematel pingutustel) ei soovita osaleda. Selline tegevus mõjub pigem kahjulikult kui kasulikult. Olenevalt siis kas valmistumiseks on rohkem või vähem aega, saab koostada kas pikemaajalisema või lühemaajalise treeningkava.
Järgmiseks tuleb läbi mõelda, kas oluline on plaanitud üritusel osalemine ja raja läbimine või on ka eesmärgiks teatud aeg või koht. See on oluline just seetõttu, et kui seatud on mingi kindel eesmärk, peab ka ettevalmistus olema sedavõrd täpsem ja läbimõeldum.
Kolmas oluline punkt on hetke kehalisevormi hindamine, selle järgi saab anda objektiivse hinnangu, kas seatud eesmärgid on reaalsed või mitte. Kui viimane tõsisem kehaline pingutus on olnud pikemat aega tagasi, ei tasu kohe väga suuri eesmärke seada, sest tervisespordi esimene eesmärk on saada tegevusest positiivne emotsioon ning lisa motivatsioon järgmiseks ürituseks. Seega pigem seada esialgu veidi väiksemad eesmärgid ning samm sammult liikuda edasi.
Kindlasti mängib rolli ka vanus, tahest tahtmata vananedes meie füüsiline konditsioon muutub nõrgemaks ,aga sellest ei tasu lasta ennast kõigutada. Jällegi ütlen, et oluline on saada kehalisest tegevusest hea enesetunne. Nautida liikumist ja suurte üritustega kaasnevat melu ja emotsiooni.
Ilma tähelepanuta ei saa jätta ka spordivarustust, olgu tegemist siis jooksmise, suusatamise, rattasõidu, rulluisutamisega jne., tervisesäästlik sportimine eeldab ka seda, et spordivarustus on inimesele sobiv ja mitte üleliia kulunud. Näiteks kulunud jooksutossudega seame kohe ohtu enda põlve-, hüppe- ja puusaliigesed kuna valdav osa linnamaratone ja rahvajookse toimub asfaldil. Selline kõva pinnas ja kulunud jooksutoss ei ole tervisele hea.
Mõistlik on ka üle vaadata oma toitumisharjumused, kuna kehalinetegevus nõuab ka lisaenergiat siis on tervisele parem, kui toitumine on tasakaalustatud ja toetab energeetiliselt treeninguid. Kesise toitumisega on oht sattuda ületreeningusse ja tekitada endale püsivaid tervisekahjustusi. Kel toitumise osas nõu tarvis, soovitame tellida urbani toitumiskava.

Loodan, et nii mõnigi sai siit uut informatsiooni, millele peaks tähelepanu pöörama rahvaspordiüritusele valmistumisel. Kui on veel lisaküsimusi või on soovi konkreetset plaani või täpsemaid nõuandeid saada siis urbanfitness.ee lisainfoks ja info@urbanfitness.ee konkreetseteks küsimusteks.