Treeneri treeningblogi

Teeme kokkuvõtte ka...

Nii, viimane võistlus tehtud, teibad ära pandud, rohkem kätte ei võta ja karjäär võidukalt kodupubliku ees lõpetatud.

Kõige pealt ütlen suured tänu sõnad oma perele, kes on mulle igatepidi toeks olnud kogu mu karjääri vältel ja üldse tänu neile ma olen saanud teivast hüpata. Aitäh!

 

Nimekiri inimestest, keda vaja tänada on nii pikk, et seda siia ei jõuaks kirjutada. Aga küll saavad kõik tänatud nii nagu vaja.

 

Miks ma just praegu lõpetasin ?

Ja hakkab jälle pihta...

Eelmine nädal algas ettevalmistus suveks. Hetke plaan on selline ,et teen kuni laagrini trenni küll plaani järgi, aga kuulan keha, sest talvest on tuntav energiapuudus. Hetke plaan näeb, ette palju üldkehalist tööd. Käin jälle sportvõimlemist tegemas ja rõhu eriti erialastele ja keharaskusega jõuharjutustele. Samas proovin ka juba jõunäitajaid natuke testida. Eelmise nädala säravaim saavutus oli jõutõmme 170x2x1 ,pole paha. Rinnalevõtt, rebimine ja box squat pole ka pahad, aga seal veel vaja areneda.

 

Hooajakokkuvõte ja uue ettevalmistuse algus

Natuke on jälle blogi unarusse jäänud ja eelmise aastakokkuvõte jäi ka venima, aga teen selle ära nüüd.

Üldiselt jään aastaga rahule, siserekord on nüüd 5.30 ja välisrekord 5.25, suur pluss, et suutsin teha jälle vigastustevaba aasta ja päris palju võistelda. Miinusena kindlasti see ,et võimeid ära ei realiseerinud ja EM-il jäi ka käimata.

Võtame aasta kokku...

Nii, aasta kohe lõppemas ja uus algamas. Mõned read siis sellest aastast.

Aasta algas nagu ikka talvise võistlushooajaga, hooaeg oli edukas ning  võitsin esimese täiskasvanute Eesti meistri tiitli ning viisin isikliku rekordi 5.20ni. Oli võimalus ka minna sise Euroopa meistrikatele, aga ilma normi täitmata loobusin sellest võimalusest. Võistlustest pikemalt väga ei kirjutagi, sest see kokkuvõte sai tehtud peale talvist hooaega. Üldiselt oli hea talv.

3x3 kava läbi ja alla nädala avastardini.

Nii, selle nädalaga sai 3x3 kava läbi...tööraskused said ära tehtud ja need on siin

Rinnalevõtt 105kg (tegin viimases trennis ka 110ga kolm kordust viimases seerias ja kang liikus hästi)

Rinnalt surumine 105kg

Hang snatch 80kg

Jõutõmme 150kg

Seistes surumine 80 (90ga tegin 2,5 kordust)

 

Nüüd homsest lähevad kordused veel allapoole ja raskused suuremaks. Ei taha sündmustest ette rutata ,aga enne uut aasta numbrit tahan kindlasti 90 rebida ja kindlasti üritada ka 100 rebida. Kui mitte veel selle aasta see siis jaanuaris oleks ilus.

Võistlused hakkavad lähenema...

Nii, aeg lendab ja ongi käes detsembri kuu. Esimese kontrollvõistluseni on jäänud 16 päeva. Seal veel täishooga ei hüppa suure tõenäosusega, aga lõpptulemus võiks ikkagi alata numbriga 5...

Hetkeseis on selline stabiilne, vorm läheb järjest teravamaks ja enesetunne on selline ühel päeval hea teisel kehv..nii nagu ta käib. Aga tööd on veel teha, tahaks talvel ikkagi rekordit parandada.

Võistluskalender talvel koos võistluste toimumiskohaga on esialgu järgmine...

21 detsember TÜASK Teivashüppe jõuluvõistlus, Tartu

Kuues nädal rasket trenni....hakkan ära väsima.

Nii, tööd on üksjagu tehtud juba ja areng on korralik olnud. Jõunäitajad on juba päris heal tasemel ja ka tehnikas olen edasiminekut teinud. Hüppeid olen arvuliselt vähem teinud praegu, kui eelmine sügis, aga juurdeviivaid harjutusi seeläbi rohkem.

Üldfüüsiliselt olen kindlasti paremas seisuse kui eelmine aasta samal ajal.

Mõned numbrid:

Rinnalevõtt - 110 (üles on tulnud, aga pole ilusti ära fikseerinud)

Poolkükk - 140 (varuga)

Rinnaltsurumine kitsalt - 100 (110 on nädala kahe pärast olemas)

Hang snatch - 80

Jõutõmme - 150