Mõisted

Treeningtsükkel jaguneb laias laastus kolmeks - makro- , meso- , ja mikrotsükliteks. Selle ajal keskendutakse mingi kindla füüsilise kompetentsi arendamisele. Erinevate treeningtsüklite jooksul on soovitatav varieerida eesmärke ja muuta treeningmeetodeid nende saavutamiseks.

Makrotsükkel - 3-12 (mõnel juhul isegi 24+) kuud

NB! Tavaharrastaja jaoks ei ole mõtet teha pikemat makrotsüklit, kui 3 kuud korraga. Pikemad plaanid on pigem tippsportlaste jaoks, kuna nende puhul peab sisse planeerima ka võistlushooaja jne.

Mesotsükkel - 3-6 nädalat (enim levinud 4 nädalat)

Mikrotüskkel - 3-14 päeva

 

Tsüklite planeerimisel tuleb täpselt paika panna lõpp- ja vaheeesmärgid, see tagab sihikindla ja mõtestatud treeningprotsessi.

 

Ainus mis tagab tulemuse. Põhjus, miks inimesed ajas muutuvad on perspektiiv. Me näeme asju teisiti, kui varem. Saame uut informatsiooni. Selleks, et tagada jätkusuutlik areng on tähtsaim omadus püsivus.

otsi kasutajat: UrbanHealthFitness
Loodud tagasisideks klientidele. Kõik küsimused saavad vastused. Vajadusel ka pikemad sessioonid videokõnede näol. Kasuta sinu paremaks teenindamiseks mõeldud teenust.

Treeningu liik, kus harjutuste sooritamine toimub üksteise järel minimaalse puhkepausiga. Puhkus tuleb peale viimase harjutuse sooritamist. Ringtreeningus võib jaamade (harjutuspaikade) arv olla 5-15 vahel. Olenevalt spordialast või treeningperioodist saab varieerida jaamade arvu, abivahendi raskuse, korduste arvu, puhkepausi pikkuse ning seeriate arvuga.

Harjutused, mille eesmärk on suurendada liigeste liikuvusulatust ja lihaste pikkust läbi hoo liigutuse. Näiteks: seistes jalahoog ette, taha või kõrvale. Kätehoog üles või kõrvale.

Venituse liik, kus venitatava lihase pinge on muutuv (venituse amplituut lühemast pikemaks) ja ajaliselt lühem.

Venituse liik, kus venitatava lihase pinge on konstante (ühtlane) ja pikemaajaline.

Faas, kus toimub lihase lõtvumine (lihasepikenemine)

Faas, kus toimub lihase kontraktsioon (kokkutõmbumine/pingutus).

Lõdvestus eesmärk on kiirendada keha taastumist treeningust ning tekkinud lihaspingete vähendamine. Lõdvestuseks sobib rahulikus tempos liikumine kardiomasinatel ning peale seda pikemad venitused. Lihaspingete vähendamiseks võib ise oma käega lihased läbi raputada ning soovitatav on kasutada ka Foam-rollil rullimist.