Urbanistid

Urbanistid on aktiivsed inimesed, kes kuuluvad meie tärkavasse kogukonda. Nad on siin kuna nad on selles, mida nad teevad meie arvates ühel või teisel põhjusel väljapaistvad. Nad esindavad Urban Health & Fitnessi põhimõtteid. Arvad, et ka sina sobid siia seltskonda? Saada oma sooviavaldus info@urbanfitness.ee

Helena Õun

Olen alati väga sportlik olnud ja maailma mõistes ka väga tervislikus keskkonnas üles kasvanud. Tänu oma vanematele olen juba väiksest lapsest peale olnud seotud erinevate spordialadega, kõige intensiivsemalt tegelesin tennisega peaaegu kaheksa aastat. Kuid siis tuli mul töö tõttu hakkata noorelt palju reisima ja ei olnud võimalust enam tennist regulaarselt mängida. Nooremana ei osanud aga pidevalt reisides oma trennitegemisi planeerida ja see viis selleni, et vanuses 17-19 ei olnud ma enam üldse nii sportlik kui väiksemana. Peale 20 aataseks saamist aga otsustasin oma elustiili muuta, sest tundsin, et ma polnud enam mina ise ja mu keha nõudis elumuutust. Muutsin oma toitumisvalikuid ja hakkasin regulaarselt trenni tegema. Sealt saigi algus kõik see mis on toonud mind tänase päevani. Lihtne soov muuta oma elustiili tervislikumaks aga äratas minus tõelise huvi toitumise ja tervisliku elustiili vastu. Tänaseks päevaks olen ma aastaid tegelenud joogaga, teen regulaarselt cardio trenne, harrastan taiboxi, käin ujumas ja kogun teadmisi ning harin ennast Spordi ja Holistilise Toitumisnõustamise õpingutel. 2011 alustasin ma oma teadmiste ja kogemuste jagamist blogi vahendusel, millest on nüüdseks kasvanud välja informatiivne keskkond lugejatele üle maailma. Kuna mu elu on väga ebastabiilne ja pidevalt vahetan elukeskkonda olen õppinud kuidas toituda tervislikult ja leida viis kuidas olla aktiivne kõikjal.

Mariita Mattiisen 

Olen spordiga tegelenud terve elu ning see on osa minu elustiilist. Spordialadest olen elu jooksul harrastanud tegelikult päris mitmeid, kuid jõusaal ja jooksmine on alati kõikide teiste trennide kõrval figureerinud. 6-aastaselt hakkasin tegelema ratsaspordiga, mis on tegelikult jäänud ka ainukeseks spordialaks, millega tippspordi tasemel tegelenud olen. Ehkki käin siiani aeg-ajalt ratsutamas, lõpetasin aktiivselt selle spordialaga tegelemise 13-aastaselt ning läksin kergejõustiku trenni, mida hobi korras vahelduva eduga harrastasin kuni 20-nda eluaastani.

14-aastaselt otsustasin hakata tegelema harrastuse korras ka tennisega ning sellest sai üks minu lemmik spordiala. Kuid nagu ilmselt igal keskmiselt aktiivsemal spordiinimesel, hakkasid ka minul vigastused tekkima. Esialgu hakkas valu tegema põlv, mille tulemusel pidin treeningkoormust vähendama. Kui sellest vigastusest üle sain, ei läinud palju aega mööda, kui hakkas valutama selg, mida ma tegelikult tänase päevani veel ravin, kuid mis tänu Innomedica füsioterapeutidele on viimase poole aasta jooksul oluliselt tervenenud.

Tänaseks olen aga avastanud enda jaoks taipoksi, millest on kujunenud üks lemmikumaid alasid, mida ma oma elus harrastanud olen. Mõnus väljakutse füüsilisele vormile, kuna nõuab ikkagi päris palju võhma ja jõudu üheaegselt, samas on ka suurepärane võimalus end välja elada. Praegu ongi minu treeningplaan kujunenud umbes selliseks, et 2-3x nädalas on taipoksi trennid, 1-2x üldfüüsilised trennid, korra nädalas üritan jõuda BodyPumpi ning korra ka pikemat distantsi jooksma (ca 10-15km). Lisanduvad siis ka rahulikumad trennid, ala ujumine ja jooga, millest viimasega ma alles hiljuti tutvust tegin. Minu eesmärk treenides on ennekõike hea enesetunde ja füüsilise vormi hoidmine. Arvestades mu suhteliselt pingelist ja kiiret elu- ja töötempot, on see hädavajalik, et hoida vaim värske ja suhtumine positiivne.

Miks Mariita on siin: Ta teab, mis hüvesid treeningul talle pakkuda on ja võtab sellest viimast. Lisaks on ta eeskujuks oma tervete eluviisidega paljudele oma sõpradele.

Tanel Kaseorg

Mina ja sport - need on käsikäes käinud pea terve minu elu. Spordivaimu pani minusse mu onu Indrek, kes oli tollal maailmatasemel kümnevõistleja ja viis mind mu esimesele mitmevõistlusele, kus ma olin tulemustelt küll üsna tagasihoidlik, kuid spordiisu on sellest alates kasvanud. Annan endast alati 110%, olgu see siis kas kehalise tunni 400m jooks või Eesti Meistrivõistlused. Alguses proovisin enda oskusi ja jõudu rattaspordis, kuid kuna jooksmine tundus kordades lihtsam, otsustasin minna kergejõustiku trenni. Olin sel ajal 11 aastane. Seal sai mulle selgeks, et just kesk- ja pikamaajooks on see, mis on mulle loodud. Sellest ajast peale olen võistelnud nii edukalt kui ka mitte nii edukalt, sest nagu kõigil sportlastel, käivad ka minul vigastused tihedalt kannul. 5 aasta eest hakkas mind tänu sõpradele ka huvitama sport, millest ma varem mitte midagi peale Gert Kullamäe ja "Mürka" ei te

adnud - korvpall. Sellest ajast peale olen ka hoidnud silma peal korvpalliuudistel igast maailma nurgast ning lisaks ka ise mänginud oma lõbuks seda paeluvat mängu. Võin ennast pidada mitmekülgseks, sest ka triatlon ja duatlon ei ole mulle võõras.

Kuna 2013 aasta oli minule sportlikkus mõttes võrdemisi ebaõnnestunud, otsustasin, et sellist aastat ma enam korrata ei kavatse ning otsustasin võtta ühendust väga asjalikuna paistva kaas-NBA fänni Mihkliga, kellelt sain ka koheselt mind rahuldavad va

stused. Otsustasin alustada koostööd Urban Fitnessiga ja usun, et see koostöö aitab mul seatud sihid saavutada kordades arukamalt ja läbimõeldumalt, kui teha seda üksi katse-eksitus meetodil.

Minu motoks, mis on ka mu käele kirjutatud, on "Don't dream of winning. Train for it"

Miks Tanel on siin: sest võistlusspordi ja selleks treenimise ühendamine tööeluga on suur saavutus. Tanel on võitleja

Eve Kriiskütt

Ei saa öelda, et sport on minujaoks võõras. Kooliajal olin väga aktiivne just kehalises kasvatuses.Alustades rahvastepalliga, 5ndast klassist 9ndani  korvpallivõistlused, vahele õrnalt ka kergejõustikku, mis polnud päris minu lemmikuid ent krossijooksu läksin meeleldi.  Eks sealt ole pisik või see miski alguse saanud, mis mind tagant torgib ja mitte diivanile lamama ei lase jääda. Oma elust umbes 10 aastat pole aga spordiga üldse tegelenud. See oli 2011 aasta novembrikuu, kui  otsustasin oma vaba aega hakata sisustama spordiga, küsimus oli, mida ma teha tahan, mis mulle sobib ja on meelepärane?

Alustasin igapäevase kiirkõnniga ja nii see kulges 8 kuud. Saavutades normaalkaalu vastavalt oma parameetritele arvasin, et nüüd aitab. Siiski, süües oli kasvanud isu ja aktiivne liikumine oli saanud juba tavapäraseks harjumuseks. Tahtsin midagi enamat. Mõte, kas mina suudaksin end vormi ajada ja muskleid omada, oli nii ahvatlev väljakutse. Kuskilt pidin taas ju alustama aga kust? Teadmised fitnessist olid olematud. Ennekõike tahtsin teha kõik õigesti, et mitte rikkuda oma tervist. Otsisin internetist võimalusi ja leidsin Urban Fitnessi. See oli puhas juhus, hiireklõps.

Lugedes nende kodulehelt infot, klappis see just minu eesmärkidega. Sellega mida olin ette kujutanud. Miks ma lõpuks Urban Fitnessi siiski valisin on tegelikult tänu nende professionaalsele suhtumisele ja suhtlemisele. Ma polnud nende jaoks lihtsalt üks järjekordne üritaja, hääl kõrbes... Nad võtsid mind omaks esimesest suhtlemisest alates. Iga rumal küsimus minu poolt polnud nende jaoks naeruväärne vaid mind külvati üle teadmistega, tänu milledele olen palju arenenud ja oskan suurema intensiivsuse ja pingutusega treenides end hoida. Nad on alati olemas, ükskõik mis ajal. Kirjutad ja kohe tuleb vastus. Neid huvitab mida sa teed ja kuidas sul läheb, motiveerivad ja lohutavad, aitavad nõu ja jõuga.

2012 a. novembrikuus tellisingi oma esimese treeningkava „Naisterahvaste eri“.   02.09.2013 tellisin uue, intensiivsema ja personaalse treeningkava edasijõudnule, millega tänaseni  tegelen. See, et ma tellisin teise kava näitab juba minu usku nende tegevusse. Korrapärane plaan, ajastus ja kõik on võimalik. On olnud ka raskeid hetki ja motivatsiooni puudust aga Urban Fitness ei kao kuhugi. Paar nõuannet ja oled jälle rajal.  Mitte, et kas ma ainult soovitaksin Urbanite kava kellelegi, aga ma olen seda juba teinud ja mitmele. Minu käest küsitakse palju infot, sest tulemusi on ju näha. Minu soovitused pole suunatud ainult sellele, et näe need kavad toimivad, vaid ka sellele, et Urban Fitnessist saab professionaalset abi ja nõu ning sind peetakse alati meeles. Olen öelnud, et kui sa juba tunned selle valdkonna vastu huvi, siis alusta juba täna, see on õige tunne.

Miks Eve on siin: Eve on näidanud ennast tõelise Urbanistina, ta on alati motiveeritud ja valmis tegutsema. Urban Fitnessi poolt kiitused ja edusoovid edasisteks treeninguteks.

Matjus Mäger

Olen Urban Health & Fitnessi kaasasutaja Mihkel Tammo endine klassivend. Kuigi nooruses sai nii mõnigi spordiala läbi proovitud (eelkõige tennis), siis valdav osa teismeliseeast olin füüsiliselt väheaktiivne. Alles keskkooli lõppedes 19 aastaselt hakkasin korralikult trenni tegema, nii jõutrenni kui aeroobset. Ülikoolis mängisin 3 aastat hobikorras võrkpalli ning lisaks sellele olen üritanud nii kuuli kui ketast heita. Peamiseks alaks on aga jäänud jõutrenn mis viimastel aastatel on keskendunud just klassikalisele tõstmisele. Olen väikest viisi võistelnud tõstespordis, kuid nalja pärast proovinud ka rammumeest ja sangpommi.

Hetkel töötan Londonis finantssektoris kuid kui õhtul Excel kinni läheb ja lips tuleb eest, suundun tõstepõranda poole. 

Miks Matjus on siin: Olles tegelenud tõstespordiga võrdlemisi vähe on tal tänu kõrgele töötahtele ja järjepidevusele ette näidata korralikud tulemused... ning ta on alles oma pika teekonna alguses.
Vaata Matjuse treeningvideoid siit.

Anthony Enden

On 26 aastane, aktiivne multisportlane. 5 aastasena alustanud korvpallitreeningutega Soomes ning sama rada jätkanud ka pärast 1996ndal

aastal Eestisse kolimist. Kuulunud ühel hooajal TTÜ KK meistriliiga

meeskonda ning Noortekoondise kandidaatide hulka. Kooliaastatel esindanud

oma kooli lisaks veel jalgpallis (väravavaht), kergejõustikus (peamiselt

sprindid/teated, kaugus, kõrgus, pallivise, mõnel korral ka

mitmevõistlus), ujumises ja võrkpallis ning saavutanud mitmeid medaleid

maakondlikelt võistlustelt. Tunnustatud ka oma lennu ühe parima

sportlasena ning aidanud edendada kooli ning valla spordielu.

"Kuna minu stiil igal alal on üsna äkiline ja peamiselt teravuse pealt

üritan kasu lõigata, olen ka vigastustele üsna vastuvõtlik olnud - mitte

muidugi hea meelega. Tänu vigastustele olen avastanud palju uusi

spordialasid ja treeningviise, millest varem ei osanud nii suurt naudingut

tunda. Suuresti tänu põlveoperatsioonile ja sellele järgnenud

taastusravile 2011 aasta lõpus, avastasin enda jaoks tõeliselt rattasõidu.

Juba teist suve panen suvistel treeningutel suurt rõhku rattasõidule. Lisaks kuulub põhihobide hulka veel jõusaal,

jalgpall, tennis, rulluisutamine ning talihooajal jäähoki, seda juba

alates Soome aegadest. Nüüdseks juba 3 hooaega mänginud ka Eesti

Harrastajate Hokiliigas Saku HK ridades.

Juba sporditee algfaasis rõhutas isa, et mitmekülgsuses peitub hea

sportlase eripära ja edu. Kuna ühe alaga tegelemine pika perioodi vältel

on minu jaoks liiga ühekülgne ja tüütav, olen üritanud pärast suure

karjääri tegemisest loobumist toimetada mitmel rindel. Kogemused näitavad,

et segades kergejõustikku, jalgpalli, jäähokit, rattasõitu ja teisi

alasid, areneb mitte ainult kõnealustel aladel, vaid täieneb ka korvpallis

kasutusel olev oskuste pagas.

Juba aastaid oleme spordialaselt vahetanud arvamusi ja teadmisi Mihkliga

ning paneme üksteist aeg-ajalt proovile erinevate uute katsumuste ja vahel

ka võistlusmomentide näol. Lisades Mihkli teadmistele, spordikirele ja

soovile end arendada ka Veiko sporditausta, kogemused ja teadmised, julgen

kõigile harrastus- ja aktiivsportlastele soovitada pöördumist Urban Health

& Fitness'i poole treening- ja toitumisalase abi ning nõu suhtes.

"Terves kehas terve vaim", "Proving doubters wrong" ning "Hard work beats

talent, when talent fails to work hard" - mõned minu motod, mille toel end

arendan ja treenin, et iga järgnev päev oleks eelmisest ilusam."

Miks Anthony on siin: raske on leida kõvema spordihingega meest. Kuigi tegemist on portselanmehega siis tervena on ta ohtlik igal alal. Anthony on suurepärane näide meie kõige tähtsamast põhimõttest: mitmekülgsusest. Pealegi, kui palju on Eestis teie arvates spordimehi kellel oleks geenides emalt ja isalt kummaltki kaasa antud maailmameistritiitel?